Co je NOVATOP? - Novatop

Jak NOVATOP funguje v praxi?

ČESKÝ VÝROBCE, ŠVÝCARSKÉ KNOW-HOW

CLT na vyšší úrovni

NOVATOP je ucelený a v mnoha ohledech jedinečný stavební systém.  Standardní stěnové panely SOLID z křížem lepeného dřeva doplňuje důmyslnými stropními a střešními prvky ELEMENT a OPEN, jejichž hlavní výhodou je nízká hmotnost, ale vysoká statická únosnost. Zároveň je lze už ve výrobě plnit tepelnou a zvukovou izolací i trasami pro rozvody.  Na vrcholu systémové pyramidy stojí panely ACOUSTIC určené k řešení prostorové akustiky. Do sortimentu patří také pětivrstvé desky STATIC, které vynikají mimořádnou statickou únosností, a třívrstvé biodeseky SWP, určené pro stavebnictví i stolařství.

Všechny produkty NOVATOP se vyrábí z vysušených smrkových lamel skládaných do vrstev, jednotlivé vrstvy jsou k sobě otočeny o 90˚. Počet vrstev může být různý a určuje konečnou tloušťku panelu. Dřevo je sušeno na vlhkost cca 8 %, to zajišťuje vysokou stabilitu komponentů a zabraňuje tvorbě trhlin. Lamely se mezi sebou lepí ve všech směrech, při výrobě jsou používána nejčastěji polyuretanová lepidla, která jsou podle evropských norem schválena pro zhotovení nosných dřevěných stavebních dílů pro interiér i exteriér.  Vzhledem k technologii sušení a lepení vykazují tvarovou stálost i při změnách vlhkosti.

CLT = cross laminated timber = křížem lepené dřevo

 

NOVATOP JE ŽIVOTNÍ STYL

Nosná konstrukce NOVATOP může být zároveň vnitřním povrchem!

Pohledové dřevo nabízí zcela nové možnosti při utváření moderního designu. Přináší do interiérů jedinečnou krásu a vůni přírodního dřeva.

Skvěle se osvědčují panely u přiznaných stropů nebo v podhledech podkroví, kdy tvoří zároveň funkční nosnou vrstvu a umožňují zapouštění světel a vedení instalací přímo v konstrukci. Přípravy tras pro rozvody a instalace se řeší dle projektové dokumentace uvnitř panelů už ve výrobě. Povrchy je možné upravovat stejně jako přírodní dřevo popř. je i barevně tónovat.

Doporučujeme kvalitu povrchu konzultovat. Panel v pohledové kvalitě je broušený, beze spár, bez zbytků lepidla. Oproti tomu nepohledová kvalita je primárně určena jako konstrukční.

FLEXIBILITA A INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

Každý projekt je originál!

Flexibilita systému umožňuje vytvářet projekty na míru a vyhovět individuálním požadavkům. NOVATOP umí reagovat na dílčí poptávku po stěně či střeše stejně dobře jako na komplexní řešení celé stavby. Jednotlivé produkty lze kombinovat s jinými konstrukcemi na bázi dřeva stejně dobře jako se zděnou stavbou, ocelí či sklem.

Systém je vhodný pro výstavbu rodinných a bytových domů, administrativních budov, škol, sportovišť či velkých průmyslových hal. Své místo nachází i v přístavbách a nástavbách. NOVATOP splňuje přísná kritéria pro stavění pasivních a energeticky úsporných staveb.

Stavba jako stavebnice

Všechny produkty se vyrábí na míru – v přesných formátech s vybraným opracováním spojů, s otvory pro okna a dveře a s dalšími individuálními úpravami jako příprava tras pro rozvody či doplnění izolací.

Plně opracované panely jsou expedovány přímo na staveniště, kde se z nich za pomocí jeřábu sestaví konstrukce – přesně, jednoduše a rychle. Na konstrukci se pak aplikují výplně otvorů, izolace a fasáda dle požadavků projektu. V interiéru mohou být panely ponechány nezakryté s přiznanou strukturou smrkového dřeva.

Jak eliminovat chyby?

NOVATOP sází na jednoduchost provedení konstrukčních detailů, minimální počet montážních spojů a jednoduché skladby stěn. To vše se promítá především do kvality celé stavby.

VÝHODY

7 hlavních výhod systému NOVATOP

1. Pohledové dřevo v interiéru
2. Rychlost výstavby
3. Vzduchotěsnost
4. Difuzní otevřenost
5. Stavební a prostorová akustika
6. Fázový posun
7. Požární odolnost

Filosofie NOVATOPu

„Naše filosofie spočívá především ve výrobě a vývoji vysoce kvalitního stavebního systému, který spojuje lidi nadšené pro nové věci. Chceme dělat práci tak, aby bavila nejen nás, ale hlavně naše partnery i jejich zákazníky, a výsledkem byly stavby pro život a především pro radost. Dnes jsem si jistý, že udávají nový životní styl zaměřený na přírodu a hlavně osobní individualitu.“

Základem úspěchu je týmová spolupráce

„Jsme velmi pyšní, že můžeme spolupracovat s těmi největšími profesionály v oboru doma i ve světě, každý jejich projekt je pro nás výzva a velmi obohacující zkušenost. Nasloucháme jim, jsou pro nás velkou inspirací a motivací zároveň. Bez nich bychom byli jen výrobci panelů.“

Ing. Jiří Oslizlo, předseda představenstva