O nás - Novatop

O nás

AGROP NOVA a.s. vyrábí produkty pod značkou NOVATOP

V roce 2022 jsme oslavili 30 let od zahájení výroby v Ptení.

Společnost AGROP NOVA a.s. vznikla v roce 2001 a navázala na výrobní program společnosti Agrop s.r.o., která byla založena v r. 1992. Dnes jsme jedním z největších a nejmodernějších výrobců velkoplošných vícevrstvých desek v Evropě. Ročně zpracováváme přes 60.000 m³ řeziva a k našim zákazníkům odvezeme přes 1.300.000 m² (840 kamiónů) vícevrstvých desek.

Díky naší firemní filozofii a špičkové kvalitě výrobků úspěšně dodáváme na tak vyspělé trhy jako je Švýcarsko, Rakousko, Německo, Itálie, Francie a první projekty vznikají i v Norsku, USA, Kanadě a Japonsku. Odvaha přijímat náročné projekty nás posouvá na úroveň jedné z nejvyspělejších firem v zakázkové výrobě.

VÝROBNÍ PROGRAM
Nosným výrobním programem společnosti jsou vícevrstvé desky NOVATOP SWP (biodesky) a NOVATOP SYSTÉM – ucelený a v mnoha ohledech jedinečný stavební systém na bázi křížem lepeného dřeva (CLT).

INFORMACE PRO MÉDIA

ÚCTA A RESPEKT K PŘÍRODĚ

Všechny naše výrobky vyrábíme z přírodní obnovitelné suroviny při dodržování přísných ekologických předpisů.  Celá výroba AGROP NOVA a.s. je pravidelně dozorována tuzemskými i zahraničními nezávislými kontrolními orgány a splňuje přísná kritéria pro celou řadu certifikací. Jako první český výrobce jsme získali v roce 2008 prestižní certifikaci Natureplus. Jsme držitelem certifikátu PEFC / 08-32-0007, čímž podporuje trvale udržitelné hospodaření v lesích, přijímáme a plníme požadavky mezinárodního standardu CFCS 2002:2020 daného PEFC International. Dřevo je jediný stavební materiál, který má pasivní bilanci oxidu uhličitého, v celém životním cyklu od růstu až po zabudování do stavby více CO2 pohltí, než vyprodukuje. Ročně vyrobíme přibližně 1 300 000 m² desek. Každý 1m² váže přibližně 17kg CO2. Za rok naše desky uvážou přes 22 milionů kg CO2 , to odpovídá přibližně 147 milionům kilometrů jízdy autem.

Velkou předností výroby NOVATOP je moderní způsob likvidace dřevěného odpadu v podobě ekologických dřevěných briket v objemu cca 800 tun měsíčně. Teplo do výroby je dodáváno z nové kotelny na obnovitelné zdroje energie.

Všechny výrobky NOVATOP jsou lepeny bez formaldehydu. Lepidlo má emise formaldehydu 10x nižší než limity třídy E1. (Testy, provedené u firmy WKI v Braunschweigu, prokázaly zcela minimální přítomnost emisí formaldehydu: 0,01–0,02 ppm – 0,01–0,02 mg/m³ podle normy EN 717-1. Tyto hodnoty jsou 10x nižší než limity třídy E1 (0,1ppm – 0,124 mg/m³) a splňují velmi přísné limity Natureplus.

Jak se vyrábí NOVATOP? Pojďte na návštěvu k nám do výroby…

VŠE JE O LIDECH

Naše společnost je výjimečná velkým podílem ruční práce, kterou nedokáže nahradit žádný stroj. Zároveň jsou to lidské ruce, které obsluhují ty nejmodernější a nejvýkonnější technologie. Věnujeme plnou pozornost lidem i každé jejich činnosti – od nákupu dřeva, jeho vysušení přes opracování až po balení a dopravu k zákazníkovi. V našem sehraném týmu je přes 200 lidí různých profesí a společně vytváříme to nejlepší, co je dnes v našem oboru možné.

Spokojení zaměstnanci jsou podmínkou úspěchu jakékoli společnosti, a proto zaměstnanecké výhody tvoří součást pracovních podmínek. Patří k nim podpora vzdělávání a jazykových kurzů, studijní volno, hmotné vybavení a pracovní pomůcky či příspěvek na stravování ve formě stravenek. Velký důraz je kladen na pravidelné pořádání společných firemních akcí.

Hledáte kariéru v naší společnosti? Podívejte se na aktuální volná pracovní místa.

Vysoce profesionální výroba

Výroba s optimalizovanými výrobními postupy je pravidelně dozorována tuzemskými i zahraničními nezávislými kontrolními orgány. Pro formátování a opracování se používají nejmodernější CNC zařízení, která pracují podle CAD dat s milimetrovou přesností. Výrobní proces splňuje náročná kritéria pro celou řadu certifikací – Natureplus, Evropské technické schválení (ETA) a značení CE. Používané jehličnaté řezivo je držitelem certifikátu PEFC a osvědčení ISPM.

Jako první český výrobce jsme získali v roce 2008 prestižní certifikát Natureplus, který pravidelně úspěšně obhajujeme. Tento mezinárodní symbol zdravotně nezávadných a ekologicky šetrných výrobků pro stavebnictví získává u zákazníků stále větší význam, především v zahraničí je často dokonce podmínkou. Certifikace potvrzuje, že vícevrstvé desky NOVATOP splňují přísná kritéria emisí škodlivých látek (formaldehyd, VOC, těžké kovy, halogenidy, pesticidy) a rovněž přísná kritéria jejího dopadu na životní prostředí. Výrobek s tímto certifikátem umožňuje stavět opravdu s ohledem na životní prostředí.

Výrobní technologie byly dodány renomovanými společnostmi Steinemann, Weinig, Diefenbacher, Italpresse, Torwege, Mühlböck, Reichenbacher, Hundeger, Fill, Microtech aj.

Podporujeme

Novatop Lapierre

Klub Novatop Lapierre vznikl v roce 2008. Je to team plný sportovních nadšenců i zapálených bikerů, kteří neustále překonávají své limity. Účastní se domácích i mezinárodních závodů, které jsou motivací k tvrdé celoroční přípravě. Členové tvoří průřez celého výkonnostního a věkového spektra sportovně založené populace.

RC Stadt Haag

Skupina aktivních sportovců založila klub RC Stadt Haag v roce 1986 a účastní se řady domácích i zahraničních závodů. Podpora cyklistických nadšenců je pro nás výzvou i v zahraničí! Dresy s logem NOVATOP projíždějí napříč Rakouskem od roku 2017.