O nás - Novatop

O nás

AGROP NOVA a.s. vyrábí produkty pod značkou NOVATOP

V roce 2022 jsme oslavili 30 let od zahájení výroby v Ptení.

Společnost AGROP NOVA a.s. vznikla v roce 2001 a navázala na výrobní program společnosti Agrop s.r.o., která byla založena v r. 1992. Dnes jsme jedním z největších a nejmodernějších výrobců velkoplošných vícevrstvých desek v Evropě. Ročně zpracováváme přes 60.000 m³ řeziva a k našim zákazníkům odvezeme přes 1.300.000 m² (840 kamiónů) vícevrstvých desek.

Díky naší firemní filozofii a špičkové kvalitě výrobků úspěšně dodáváme na tak vyspělé trhy jako je Švýcarsko, Rakousko, Německo, Itálie, Francie a první projekty vznikají i v Norsku, USA, Kanadě a Japonsku. Odvaha přijímat náročné projekty nás posouvá na úroveň jedné z nejvyspělejších firem v zakázkové výrobě.

VÝROBNÍ PROGRAM
Nosným výrobním programem společnosti jsou vícevrstvé desky NOVATOP SWP (biodesky) a NOVATOP SYSTÉM – ucelený a v mnoha ohledech jedinečný stavební systém na bázi křížem lepeného dřeva (CLT).

INFORMACE PRO MÉDIA

ÚCTA A RESPEKT K PŘÍRODĚ

Všechny naše výrobky vyrábíme z přírodní obnovitelné suroviny při dodržování přísných ekologických předpisů.  Celá výroba AGROP NOVA a.s. je pravidelně dozorována tuzemskými i zahraničními nezávislými kontrolními orgány a splňuje přísná kritéria pro celou řadu certifikací. Jako první český výrobce jsme získali v roce 2008 prestižní certifikaci Natureplus. Jsme držitelem certifikátu PEFC / 08-32-0007, čímž podporuje trvale udržitelné hospodaření v lesích, přijímáme a plníme požadavky mezinárodního standardu CFCS 2002:2020 daného PEFC International. Dřevo je jediný stavební materiál, který má pasivní bilanci oxidu uhličitého, v celém životním cyklu od růstu až po zabudování do stavby více CO2 pohltí, než vyprodukuje. Ročně vyrobíme přibližně 1 300 000 m² desek. Každý 1m² váže přibližně 17kg CO2. Za rok naše desky uvážou přes 22 milionů kg CO2 , to odpovídá přibližně 147 milionům kilometrů jízdy autem.

Velkou předností výroby NOVATOP je moderní způsob likvidace dřevěného odpadu v podobě ekologických dřevěných briket v objemu cca 800 tun měsíčně. Teplo do výroby je dodáváno z nové kotelny na obnovitelné zdroje energie.

Všechny výrobky NOVATOP jsou lepeny bez formaldehydu. Lepidlo má emise formaldehydu 10x nižší než limity třídy E1. (Testy, provedené u firmy WKI v Braunschweigu, prokázaly zcela minimální přítomnost emisí formaldehydu: 0,01–0,02 ppm – 0,01–0,02 mg/m³ podle normy EN 717-1. Tyto hodnoty jsou 10x nižší než limity třídy E1 (0,1ppm – 0,124 mg/m³) a splňují velmi přísné limity Natureplus.

Jak se vyrábí NOVATOP? Pojďte na návštěvu k nám do výroby…

VŠE JE O LIDECH

Naše společnost je výjimečná velkým podílem ruční práce, kterou nedokáže nahradit žádný stroj. Zároveň jsou to lidské ruce, které obsluhují ty nejmodernější a nejvýkonnější technologie. Věnujeme plnou pozornost lidem i každé jejich činnosti – od nákupu dřeva, jeho vysušení přes opracování až po balení a dopravu k zákazníkovi. V našem sehraném týmu je přes 200 lidí různých profesí a společně vytváříme to nejlepší, co je dnes v našem oboru možné.

Spokojení zaměstnanci jsou podmínkou úspěchu jakékoli společnosti, a proto zaměstnanecké výhody tvoří součást pracovních podmínek. Patří k nim podpora vzdělávání a jazykových kurzů, studijní volno, hmotné vybavení a pracovní pomůcky či příspěvek na stravování ve formě stravenek. Velký důraz je kladen na pravidelné pořádání společných firemních akcí.

Naše firma se zapojila do projektu Nenech to být (NNTB). NNTB slouží jako anonymní online schránka důvěry, a pomáhá tak zaměstnancům s řešením různých problémů, nebo i s napsáním dobrých nápadů na vylepšení.

Hledáte kariéru v naší společnosti? Podívejte se na aktuální volná pracovní místa.

Vysoce profesionální výroba

Výroba s optimalizovanými výrobními postupy je pravidelně dozorována tuzemskými i zahraničními nezávislými kontrolními orgány. Pro formátování a opracování se používají nejmodernější CNC zařízení, která pracují podle CAD dat s milimetrovou přesností. Výrobní proces splňuje náročná kritéria pro celou řadu certifikací – Natureplus, Evropské technické schválení (ETA) a značení CE. Používané jehličnaté řezivo je držitelem certifikátu PEFC a osvědčení ISPM.

Jako první český výrobce jsme získali v roce 2008 prestižní certifikát Natureplus, který pravidelně úspěšně obhajujeme. Tento mezinárodní symbol zdravotně nezávadných a ekologicky šetrných výrobků pro stavebnictví získává u zákazníků stále větší význam, především v zahraničí je často dokonce podmínkou. Certifikace potvrzuje, že vícevrstvé desky NOVATOP splňují přísná kritéria emisí škodlivých látek (formaldehyd, VOC, těžké kovy, halogenidy, pesticidy) a rovněž přísná kritéria jejího dopadu na životní prostředí. Výrobek s tímto certifikátem umožňuje stavět opravdu s ohledem na životní prostředí.

Výrobní technologie byly dodány renomovanými společnostmi Steinemann, Weinig, Diefenbacher, Italpresse, Torwege, Mühlböck, Reichenbacher, Hundeger, Fill, Microtech aj.

Podporujeme

Novatop Lapierre

Klub Novatop Lapierre vznikl v roce 2008. Je to team plný sportovních nadšenců i zapálených bikerů, kteří neustále překonávají své limity. Účastní se domácích i mezinárodních závodů, které jsou motivací k tvrdé celoroční přípravě. Členové tvoří průřez celého výkonnostního a věkového spektra sportovně založené populace.

RC Stadt Haag

Skupina aktivních sportovců založila klub RC Stadt Haag v roce 1986 a účastní se řady domácích i zahraničních závodů. Podpora cyklistických nadšenců je pro nás výzvou i v zahraničí! Dresy s logem NOVATOP projíždějí napříč Rakouskem od roku 2017.