ACOUSTIC - Dřeviny, povrchy - Novatop

ACOUSTIC – Dřeviny, povrchy

Základní dřeviny – smrk, jedle

Smrk – Pohledová kvalita (B)
Povrchové lamely jsou z řeziva vyšší kvality. Povrch je broušený s vyspravenými suky z větví rozdílných velikostí, uzavřený, vytmelený, bez zabarvení. Dřeň je povolena v menší míře. Finální povrch profilu je přebroušen. Drobné oděrky a otlaky do hloubky 1 mm a plochy 10 mm² jsou přípustné. Panely jsou při balení prokládány kartony. Třídění kvalit podle interních předpisů AGROP NOVA a.s.

Jedle bělokorá – Pohledová kvalita (B)
Jedlová deska se vyznačuje jemnou vyváženou strukturou bez suků. Povrchové lamely bez přirozených vad dřeva (neobsahují pryskyřici, pryskyřičné kanálky, smolníky) jsou napojovány cinkovaným spojem. Finální povrch profilu je přebroušen. Je vhodná zejména pro interiéry a má podobné mechanické vlastnosti jako smrk. Třídění kvalit podle interních předpisů AGROP NOVA a.s.

Dýhy – povrchová vrstva s přírodní masivní dýhou 
ALTHOLZ – povrchová vrstva z originálního starého dřeva
Povrchové úpravy – lazury Adler 

.
Upozornění: Doporučená relativní vzdušná vlhkost prostředí, ve kterém budou panely NOVATOP zabudovány, je 40 – 60% při 20°C.  Vlastnosti dřeva jsou u výrobků NOVATOP zachovány. Špatným skladováním a použitím v extrémních podmínkách (extr. teploty a vlhkost) může docházet k tvorbě trhlin a deformacím.

.
Mohlo by vás zajímat
Vzorník všech profilů a povrchů v pdf
3D knihovna