ACOUSTIC - Typy dřevin - Novatop

ACOUSTIC – Typy dřevin

Smrk, jedle bělokorá

Doporučená relativní vzdušná vlhkost prostředí, ve kterém jsou panely NOVATOP zabudovány, je 55 % při 20 °C. V důsledku nízké vzdušné vlhkosti se mohou objevit trhliny  ve dřevě.
Upozornění: Vlastnosti dřeva jsou u výrobků NOVATOP zachovány, a proto reagují na změny teplot a vlhkosti sesycháním popř. bobtnáním. Špatným skladováním a použitím v extrémních podmínkách (extr. teploty a vlhkost) může docházet k tvorbě trhlin a deformacím.

SMRK – POHLEDOVÁ KVALITA (B)

Povrchové lamely jsou z řeziva vyšší kvality. Povrch je broušený s vyspravenými suky z větví rozdílných velikostí, uzavřený, vytmelený, bez zabarvení. Dřeň je povolena v menší míře. Finální povrch profilu je přebroušen. Drobné oděrky a otlaky do hloubky 1 mm a plochy 10 mm² jsou přípustné. Panely jsou při balení prokládány kartony. Třídění kvalit podle interních předpisů AGROP NOVA a.s.

JEDLE BĚLOKORÁ – POHLEDOVÁ KVALITA (B)

Jedlová deska se vyznačuje jemnou vyváženou strukturou bez suků. Povrchové lamely bez přirozených vad dřeva (neobsahují pryskyřici, pryskyřičné kanálky, smolníky) jsou napojovány cinkovaným spojem. Finální povrch profilu je přebroušen. Je vhodná zejména pro interiéry a má podobné mechanické vlastnosti jako smrk. Třídění kvalit podle interních předpisů AGROP NOVA a.s.