Akustické panely z NOVATOPu jsou řešením pro odhlučnění i krásný pohledový prvek - Novatop

Akustické panely z NOVATOPu jsou řešením pro odhlučnění i krásný pohledový prvek

Jakkoli nadneseně to zní, hledáme doma především teplo, klid a pohodu. Je příjemné schovat se před rušivými zvuky světa a odpočívat. Velký důraz je proto poslední dobou kladen na prostorovou akustiku. Řešením jsou dřevěné akustické panely NOVATOP ACOUSTIC z masivního dřeva, které vytváří akustický komfort a navíc vytváří i krásné vnitřní prostředí.

Stavební systém NOVATOP není třeba příliš dlouze představovat. Každý, kdo se zajímá o moderní dřevostavby, tento pojem už zaslechl. Vyspělý stavební systém z masivního dřeva se opírá o švýcarské know-how a jedinečnou technologii. Vyroben je z velkoformátových komponentů tvořených metodou křížem vrstveného masivního dřeva (ta je známá také jako CLT – cross laminted timber nebo KLH – Kreuzlagerholz).

Ze stavebního systému NOVATOP se staví energeticky úsporné dřevěné domy, mnohé z nich i v pasivním standardu. Součástí tohoto systému z masivního dřeva nejsou jen panely pro stavbu stěn. Jedná se o kompletní stavební systém zahrnující také důmyslné střešní nebo stropní konstrukční prvky, stejně jako komponenty pro řešení akustiky. Masivní desky NOVATOP se proto využívají i při rekonstrukcích, přístavbách, realizacích podkroví apod. nejen jako stavební prvek ale i jako řešení akustické pohody.

Promyšlené stropní elementy jako zvuková izolace

Dřevo je známé tím, že dobře izoluje teplo, nejlepším důkazem jsou tradiční dřevěné domy, které obstojí i v horských oblastech. Jak je na tom ale dřevo coby zvuková izolace? Dřevo samo o sobě moderním požadavkům na zvukovou izolaci nevyhoví.

Proto stropní a střešní ELEMENTY systému NOVATOP kombinují dřevěné nosné prvky, které zajišťují konstrukcím tuhost a pevnost s osvědčenými izolačními materiály, které vnáší do bydlení skutečný akustický komfort. Zvuk uvnitř stropních elementů pomáhají redukovat zejména sypké materiály s velkou objemovou hmotností, jako je třeba vápencová drť. Sypké materiály zvyšují objemovou hmotnost konstrukce a s ohledem na tření jednotlivých zrn proměňují energii chvění podlahy na teplo. Tímto způsobem pomáhají tyto stropní a střešní elementy zvyšovat kročejovou i zvukovou izolaci. Požadavkům na prostorovou akustiku zase vyhoví opláštění interiéru akustickými panely ACOUSTIC.

Akustické desky, které nejen izolují zvuk, ale jsou i krásné

Obložení stropu nebo stěn dřevěnými panely NOVATOP ACOUSTIC v bytě nebo domě řeší nejen prostorovou akustiku, ale propůjčuje každému interiéru i jedinečný vzhled. Hrajete např. na piáno a nechcete, aby každou vaši zkoušku slyšeli vaši sousedi ve vedlejším bytě a přitom si pokoj neizolovali nevzhlednými krabicemi od vajíček? Tím pádem jsou perforované akustické panely ACOUSTIC z masivního dřeva řešením právě pro vás.

Přiznané dřevo v interiéru oslovuje celé generace architektů. Skvěle se přitom vyjímá i v moderních stavbách.