Přístavby a přestavby z masivních dřevěných panelů jsou kvalitní a rychlé - Novatop

Přístavby a přestavby z masivních dřevěných panelů jsou kvalitní a rychlé

Chystáte se na přístavbu nebo přestavbu domu? Hledáte vhodný materiál, se kterým se bude dobře pracovat, umožní rychlou a kvalitní stavbu? Systém NOVATOP je oblíbený nejen pro stavbu masivních dřevěných domů, ale hojně se využívá také při rekonstrukcích domů.

NOVATOP je tvořený z velkoformátových komponentů, které se vyrábí z křížem vrstveného masivního dřeva (technologie KLH/CLT). S ohledem na propracovanou švýcarskou technologii vytváří dřevěné panely masivní, bezpečnou a stabilní konstrukci, která nachází uplatnění při různých stavebních úpravách, přestavby a přístavby domů nevyjímaje.

Možnosti přístavby a přestavby s dřevěnými panely

Stavební systém NOVATOP byl vyvinutý s ohledem na široké možnosti uplatnění ve stavebnictví. Je vhodný pro stavbu dřevěných rodinných i bytových domů, nabízí se i jako alternativa k moderním roubenkám nebo srubům. Využívá se také při stavbě průmyslových nebo administrativních budov a v neposlední řadě i při rekonstrukcích, nadstavbách, půdních vestavbách nebo přístavbách.

Základem kvality tohoto stavebního systému je výběr dřeva. Ačkoli byl systém vyvinut ve Švýcarsku, vyrábí se v České republice, převážně z místních jehličnanů. Při výrobě jsou dodržována přísná pravidla a ekologické předpisy, včetně mezinárodně uznávaného certifikátu Natureplus. Celý výrobní proces je kontrolován digitálně.

Výhody systému NOVATOP pro přístavbu domu

Masivní dřevo, vzduchotěsnost systému, difúzní otevřenost, tvarová stálost, pevnost, vynikající požární odolnost nebo izolace hluku – to jsou standardy, které se systémem NOVATOP vstupují do vašeho domu. Podívejme se na některé výhody systému pro přístavbu a přestavbu domu trochu podrobněji.

  • Vzduchotěsnost – úspory energií jsou a stále budou velkým tématem. Panely NOVATOP jsou plošně neprůvzdušné, a to s ohledem na technologii podélně lepených spár mezi lamelami a vyspravením suků. Přístavba vašeho domu proto bude vykazovat velmi dobré tepelně-izolační vlastnosti.
  • Difúzní otevřenost – starší domy se mohou potýkat se zvýšenou vlhkostí a plísní, kterou rozhodně v nové přístavbě nechcete. Panely NOVATOP zůstávají s vhodně zvolenou izolací difúzně otevřené. To znamená, že účinně redukují prostup vlhkosti, která je částečně zadržena dřevem a po snížení vlhkosti v interiéru opět uvolňována ven. Díky těmto vlastnostem není v konstrukci nutná foliová parozábrana, takže odpadá jedno z nejvíce problematických míst při montáži dřevěných konstrukcí.
  • Fázový posun – aby bylo v přístavbě domu celoročně příjemné prostředí, je nutné ochránit interiér před letním přehříváním. Slunce, které do konstrukce praží, ohřívá obvodový plášť a teplota se posouvá dále do interiéru. Fázový posun (doba, za kterou se změna teploty na plášti projeví i v interiéru), je u systému NOVATOP až 7 hodin. V kombinaci s dřevovláknitou izolací až 15 hodin.
  • Zvuková izolace – nejen izolace tepla, ale také zvuku je pro kvalitu života důležitá a rozhodně ji budete při přístavbě nebo přestavbě domu zohledňovat. Systém NOVATOP poskytuje v kombinaci s vybranými izolačními materiály skutečný komfort a hluk velmi dobře izoluje. Například kročejový hluk účinně redukují sypké materiály, jako je vápencová drť. Požadavkům na prostorovou akustiku zase vyhoví panely

Dále si také můžete přečíst: Nadstavby ze dřeva? Novatop ví, jak nato?