Jaké jsou výhody dřevovláknité izolace ve stavebním systému NOVATOP? - Novatop

Jaké jsou výhody dřevovláknité izolace ve stavebním systému NOVATOP?

Dřevo hraje v moderním stavebnictví stále větší roli. Bez nadsázky z něho lze vyrobit všechny prvky, které při stavbě domu potřebujeme. Dřevo se tradičně používá na nosné konstrukční prvky. Stále častěji se ale v domech objevuje také izolace z dřevěných vláken. Výborných vlastností dřevovláknité izolace využívají dřevěné masivní desky NOVATOP a společně tvoří harmonický celek.

Stavební systém NOVATOP představuje propracované stavební komponenty, z nichž vznikají moderní dřevěné stavby, které vykazují vysokou užitnou hodnotu. Spojuje se v nich tradice s technologií.

Už dříve si lidé všimli, že dřevo velmi dobře izoluje, a proto ho začali aplikovat do staveb i bez izolačních materiálů. Typickým příkladem jsou třeba roubenky, které obstály i v náročných horských podmínkách. Doba se ale změnila a jsou to právě moderní technologie, které umožňují ještě více zužitkovat vlastnosti dřeva a lépe ho využít jako izolační materiál.

Desky NOVATOP s dřevovláknitou izolací

Ze dřeva se vyrábí dřevovláknitá izolace, která představuje moderní tepelně-izolační materiál s výbornými vlastnostmi. Společnost NOVATOP spojila výhody dřevovláknité izolace s osvědčenými křížem lepenými deskami a připravila tak prefabrikované stavební části (elementy), která dávají vzniknout stavbám v nízkoenergetickém nebo pasivním standardu.

Měkké i tvrdé dřevovláknité desky se vyznačují nízkým difúzním odporem, jsou velmi pevné a dobře akumulují teplo. Lze je proto využít v jakékoli části domu: vnitřní izolace obvodových stěn, zateplení půdních prostor, střech, izolace podlah nebo vnější izolace domu. Měkké dřevovláknité desky se používají se jako vnitřní izolace elementů tvrdé dřevovláknité desky jako vnější izolace pod fasádu nebo na střechu nebo jako kročejová izolace do podlah.

NOVATOP elementy s vnitřní měkkou dřevovláknitou izolací současně vynikají velmi dobrou statickou únosností, konstrukci stavby proto činí tuhou a stabilní po obou osách. Protože lze dutiny mezi žebry vyplňovat dřevovláknitou deskou podle požadavků, snadno se v nich připravují také trasy pro instalace nebo rozvody. Připomenout musíme i jednoduchou montáž NOVATOP elementů připravených na nejmodernějším CNC obráběcím centru, takže stavba postupuje rychle.

Výhody dřevovláknité izolace

Promyšlená skladba stavebního systému NOVATOP tvořená dřevěnou masivní deskou a dřevovláknitou izolací v sobě spojuje výhody dřeva a dřevovláknité izolace. Společně vytvářejí harmonický celek, který stavbám propůjčuje jedinečné vlastnosti. K hlavním výhodám dřevovláknité izolace v dřevěných konstrukcích patří:

  • Ochrana proti chladu. Dřevovláknitá izolace má porézní strukturu, takže dobře tepelně izoluje. Spotřeba energie se snižuje.
  • Ochrana proti horku. Zatímco v zimě potřebujeme teplo udržet v domě, v létě mohou domy trpět přehříváním. Přírodní dřevovláknité desky s ohledem na svoji tloušťku brání letnímu horku vstoupit do interiéru. Uvnitř je proto pořád příjemná teplota.
  • Ochrana proti hluku. Stejně dobře izolují dřevěná vlákna i kročejový hluk, dobře zabraňují i hluku z ulice.
  • Prodyšnost. Měkké i tvrdé dřevovláknitá izolace velmi dobře pracuje s vlhkostí, kterou propouští i směrem ven. Proto se minimalizuje vznik plísní. Desky s dřevovláknitou izolací současně velmi dobře izolují.
  • Rychlost výstavby. NOVATOP elementy s dřevovláknitou izolací umožňují rychlou a jednoduchou montáž.
  • Krása masivního dřeva. Pokud se rozhodnete ponechat některé dřevěné prvky v domě přiznané, získáte současně zajímavý interiér.