Elementy NOVATOP: Masivní dřevo a dřevovláknitá izolace Steico - Novatop

Elementy NOVATOP: Masivní dřevo a dřevovláknitá izolace Steico

Propojit dřevo zase jen se dřevem a dosáhnout těch nejlepších vlastností – taková je filozofie spolupráce mezi stavebním systémem NOVATOP a dřevovláknitou izolací Steico. Skladba byla vyladěna k dokonalosti a dřevostavbám proto propůjčuje jedinečné vlastnosti, ať už se jedná o zateplení, izolaci hluku, výborné požární vlastnosti nebo zdravé vnitřní prostředí.

Dřevo se jako stavební materiál využívá po celá tisíciletí. Tradiční a osvědčený materiál se stále častěji objevuje nejen jako konstrukční prvek, ale využívají se i jeho výborné izolační schopnosti. Spojení masivních dřevěných desek NOVATOP s dřevovláknitou izolací Steico vytváří skladbu s jedinečnými vlastnostmi, které oceníte při stavbě pasivních nebo úsporných domů.

Proč právě dřevovláknitá izolace?

Vlastnosti masivního dřeva byly popsány už mnohokrát. Používá se především jako hlavní konstrukční prvek pro obvodové stěny. S tím pochopitelně vyvstává i klíčová otázka: a nebude v takovém domě zima? Neprotopíme během zimních měsíců moc? Dřevo samo o sobě docela dobře izoluje, proto se v minulosti používalo i při stavbách domů v horských oblastech. Nicméně dnešní nároky jsou mnohem vyšší a s ohledem na rostoucí ceny energií a trendy úspor je třeba hledat nové možnosti, jak dřevěné masivní stavební systémy ještě lépe izolovat.

Tepelně-izolační vlastnosti dřevěných masivních desek vylepšují další vrstvy přidané izolace. Stavební systém NOVATOP se spojil s výrobcem dřevovláknitých izolací Steico, která zvyšuje tepelnou a zvukovou izolaci a současně velmi dobře propouští vlhkost. Proto se skvěle hodí na zateplení dřevěných budov, ať už obvodových plášťů, půdních prostor nebo třeba podlah.

Hlavní vlastnosti dřevovláknité izolace Steico

Harmonické spojení dřevěného masivního dřeva a dřevovláknité izolace vytváří stavební systém nové generace, který je jako stvořený pro stavbu nízkoenergetických nebo pasivních domů. Připomeňme si hlavní vlastnosti dřevovláknité izolace.

  • Výborné tepelně-izolační vlastnosti. Snižuje se potřeba tepla na vytápění.
  • Velmi dobře izoluje hluk, funguje i jako kročejová podlahová izolace nebo absorbér v akustických panelech.
  • S dřevovláknitou izolací Steico se dobře pracuje, lze opracovat kotoučovou, elektrickou i mechanickou pilou.
  • Montáž probíhá snadno a stavba postupuje rychle.
  • Dřevovláknitá izolace Steico má vysokou pevnost v tlaku a velkou hustotu.
  • Dokonalá difúze vodních par udržuje v domě zdravé prostředí.
  • Díky vysoké schopnosti akumulace tepla upravuje mikroklima interiéru v zimě i v létě.
  • Dřevěná izolace Steico je ekologická a šetrná k životnímu prostředí, lze ji opětovně zpracovat.
  • Dřevovláknitá izolace je zdravotně nezávadná, nedráždí pokožku ani dýchací cesty.

Využití systému NOVATOP s dřevovláknitou izolací

Výborné vlastnosti předurčují využití stavebního systému NOVATOP s dřevovláknitou izolací Steico pro stavbu úsporných nebo pasivních domů, pro rekonstrukci starších domů, realizaci podkroví, nadstaveb nebo přístaveb. Tato jedinečná kombinace nám umožňuje stavět moderní a kvalitně zateplené stavby z obnovitelné suroviny v myšlence trvale udržitelného stavebnictví.